AKTIVNA I SADRŽAJNA ŠKOLSKA GODINA U PŠ DRUŠKOVEC

Autor: Jasenka Vidić, 12. 11. 2018.

Školska godina 2018./2019. već se dobrano zahuktala, a za učenike i učitelje u Područnoj školi Druškovec ova je godina posebno bogata aktivnostima. Donosimo kratki pregled dosad ostvarenih projekata.

Školska godina 2018./2019. već se dobrano zahuktala, a za učenike i učitelje u Područnoj školi Druškovec ova je godina posebno bogata aktivnostima. Donosimo kratki pregled dosad ostvarenih projekata:

MEĐUNARODNI OLIMPIJSKI DAN

Odmah na početku školske godine obilježili smo Međunarodni olimpijski dan (10.9.). Toga dana svi su učenici u školu došli u bijelim majicama, što je bio poseban prizor. Na satovima razrednika učenici su slušali o Olimpijskim igrama, njihovom nastanku i idejama koje promiču te razmjenjivali svoja znanja, pogotovo o sportovima i sportašima kojima se Hrvatska ponosi. Na satovima TZK učenici su igrali razne štafetne igre, a njihova kreativnost došla je do izražaja i u učionicama, ali i na prilazu našem školskom igralištu, gdje su kredama u boji nacrtali poznate olimpijske simbole. (Djelić olimpijskog duha možete doživjeti pregledavajući fotogaleriju.)

DOMAĆINSTVO

U rujnu su vrijedni bili i članovi grupe Domaćinstvo, koji su s učiteljicom Dubravkom Plahinek brali i sušili šipak za čaj. Čaj je ispao jako ukusan, a skuhali su ga u sklopu proslave Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u listopadu.

ZADRUGA I EKOŠKOLA

U listopadu nam je započeo intenzivniji rad zadruge te novoosnovane Eko-sekcije. O tome možete pročitati u posebnoj vijesti vezanoj uz Ekoškolu.

DAN KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Listopad je tradicionalno mjesec u kojem obilježavamo Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje, pa smo i ove godine imali priredbicu (za koju su učenike pripremile učiteljice Mirjama Matišić i Marija Brblić Njegovec), izložbu kruha, pekarskih delicija i plodova zemlje (uz prekrasno aranžiranje učiteljica Nevenke Dolenec, Verice Herceg i Dubravke Plahinek), a župnik vlč. Krunoslav Milovec nas je posjetio i blagoslovio bogati stol i sve za njega zaslužne. Poneki roditelji i/ili djedovi i bake su se iskazali i poslali jesenske plodove za dekoraciju škole prigodom ove naše svečanosti. Ove godine dodatno nas je obogatila suradnja grupe Domaćinstvo s jednom mamom pekaricom, gđom Ivanom Njegovec, koja je došla u školu pokazati učenicima kako se izrađuju i pripremaju slastice od vučenog i dizanog tijesta. O tome također možete pročitati u posebnoj ranijoj vijesti i vidjeti galeriju slika.

TULUM S(L)OVA

Na samom završetku listopada, po prvi smo puta u našoj školi organizirali Tulum s(l)ova. Projekt poticanja čitanja iz užitka pokrenut je još 2009. godine, a ove smo godine ušli u društvo 22 osnovne i srednje škole koje su 26.10. u večernjim satima otvorile svoja vrata ljubiteljima čitanja. Devetnaestero naših sedmaša i osmaša, pod brižljivim vodstvom učiteljice hrvatskog jezika Anice Fatiga, odabrali su i ceremonijalno čitalji odlomke iz književnih djela po svom izboru. Tulumu su se priključile i učiteljice Marija Grah, Mirjana Matišić, Josipa Polančec Štimec, Kristina Golub i Jasenka Vidić. Atmosfera je bila odlična, od 18.30 do ponoći se čitalo uz svijeće, razgovaralo putem skype-a s učenicima Češke osnovne škole Josipa Ružičke iz Končanice kraj Daruvara, razgibavalo uz zabavne sportske igre u holu i uživalo u zanimljivom filmu “Hugo”, na strunjačama, s dekicama, jastucima, uz pizzu, grickalice i sokove. Dojmovi prvih tulumaša su odlični i svima je želja da ovo druženje postane tradicionalno i da privuče još više naših učenika i učitelja. Fotografije i djelić atmosfere mogu se vidjeti i na facebook stranici korisnika "Knjižnica Pš Druškovec".