> Projekti

Listine na glagoljici

Autor: LJERKA BREZOVEC, 11. 7. 2017. 16:48

Danas, u doba globalizacije, kada se miješaju različite kulture, svjetonazori i religije, čovjek treba postati građaninom svijeta, ali pritom sačuvati svoj nacionalni identitet, svoju kulturu, društvenu, moralnu i duhovnu baštinu. Glagoljica i glagoljaška baština iznimno su važan dio hrvatske kulture i nalaze se u temelju naše kulture pisane trima jezicima i trima pismima. Školska družina Mladi glagoljaši nakon upoznavanja povijesti hrvatskoga jezika, krenula je u svladavanje glagoljske kaligrafije.

Mini projekt U potrazi za Ivanom

Autor: LJERKA BREZOVEC, 11. 7. 2017. 16:39

Učenici šestih razreda obilježili su rođendan Ivane Brlić-Mažuranić mini projektom U potrazi za Ivanom

Vrativši se s proljetnih praznika, prigodnim plakatima, obilježili smo Dan hrvatske knjige u spomen Marku Maruliću, ocu hrvatske književnosti, koji je 22. travnja 1501. godine dovršio i potpisao svoju Juditu.

Bila je to i prigoda da se sjetimo i obilježimo 143. rođendan Ivane Brlić Mažuranić koja se rodila 18. travnja 1874. godine u Ogulinu. U holu škole postavljena je izložba nastala kao rezultat rada učenika šestih razreda na mini projektu U potrazi za Ivanom i terenske nastave u Ogulinu.

Depopulacija općine Maruševec Vijest ima dokument u privitku

Autor: BRANKA VRBANEC, 28. 9. 2014. 17:55

Učenici osmih razreda Adrian Bukovec, Renata Hrgarek, Katarina Vukelja i Ana Kolenko zajedno sa svojom mentoricom Brankom Vrbanec prof. geografije i povijesti povodom dana škole predstavili su svoj projekt "Depopulacija općine Maruševec" koji su i objedinili u obliku knjige.

Više o tome možete saznati u nastavku obavijesti u priloženom dokumentu Depopulacija općine Maruševec.pdf

Kajkavština je čarobna Vijest ima dokument u privitku

Autor: LJERKA BREZOVEC, 1. 7. 2014. 18:34

Vođeni ljubavlju prema domaćoj riječi i svom rodnom kraju, učenici sedmih razreda OŠ „Gustav Krklec“ Maruševec pod vodstvom svojih mentorica stvorili su jedinstven zbornik – spomenik koji sadrži rječnik i običaje stanovnika maruševečkog kraja.

Zahvaljujući njima, govor i duh našeg zavičaja odolijevat će, bar jedno vrijeme, zubu ovih novih i drugačijih vremena i običaja.

« Listopad 2017 »