UČITELJICA: Kristina Štrlek

SIGURNOST I ZAŠTITA NA INTERNETU

Ove mrežne stranice izrađene su da bi više saznali o sigurnosti na internetu i da vidite kako obilježavamo Dan sigurnijeg interneta u našoj školi.

Dan sigurnijeg interneta  jedan od najvažnijih dana u kalendaru informacijske sigurnosti, a obilježava se svake godine, drugog dana u drugom tjednu mjeseca veljače.

Sadržaje za ove web-stranice izrađuju prvenstveno učenici škole i učiteljica informatike.

Internet djeci može poslužiti kao odlično sredstvo komuniciranja i učenja ukoliko se koristi pametno.

Preporuča se popričati s djetetom o internetu i utvrditi pravila njegova korištenja. Računala koja imaju pristup internetu uvijek treba držati na vidljivom mjestu. Djetetu treba omogućiti da samo razvije potreban oprez kod  korištenja  interneta.

Uključenost roditelja u djetetove aktivnosti korištenja interneta najučinkovitiji su način zaštite.