Obilježavanje Dana sigurnijeg interneta u PŠ Druškovec, 9.2.2021.

Autor: Kristina Štrlek, 9. 2. 2021.

Svake se godine na drugi dan drugog tjedna i drugog mjeseca udruži na tisuće ljudi u cijelom svijetu  da bi sudjelovali u aktivnostima kojima se želi podići svijest o sigurnom korištenju interneta.

I naša škola nastavlja s tradicijom obilježavanja Dana sigurnijeg interneta. Svim učenicima su predstavljeni edukativni materijali na tu temu, a onda su i oni sami raznim aktivnostima postali aktivni sudionici u obilježavanju.

Zajedničku online knjigu sa savjetima kako sigurnije koristiti internet  izradili su učenici 2. i 3. razreda, a možete ju čuti i vidjeti OVDJE

Detaljnije o tome kako smo Dan sigurnijeg interneta obilježili u svim razredima naše škole možete vidjeti klikom na ovu poveznicu.

Za taj Dan smo se već počeli pripremati i tjedan-dva ranije, a najveselije nam je bilo na sam Dan kada su učenici glumili, izrađivali stripove,učili o sigurnosti kroz razne igre,  rješavali online kviz na aplikaciji DSI2021, ispunjavali kviz koliko su oni sigurni na internetu. Klikom na VIŠE pogledajmo učenike 3.d u "akciji" kako glume Tri praščića u digitalnom svijetu.

Nakon što su odglumili bajku "Tri praščića u digitalnom svijetu", a koja je objavljena u edukacijskom paketu na stranicama Centra za sigurniji internet, trebali su nacrtati što im prvo padne na pamet kada čuju za riječ internet. Pogađate, crtali su svoje omiljene igrice.