> Boravak

KAKO IZGLEDA PRODUŽENI BORAVAK?

Produženi boravak  neobvezan je oblik odgojno-obrazovnog rada namijenjen učenicima razredne nastave. Organizira se neposredno nakon redovne nastave. U našoj školi ove školske godine provodi se u matičnoj školi Maruševec (26 učenika) te u obje područne škole: Greda-Jurketinec (21 učenika) i Druškovec (21 učenika).

Produženi boravak ima svoje socijalne, odgojne, obrazovne, pedagoške, zdravstvene i umjetničke vrijednosti, a organizira se kroz tri cjeline:

1. SLOBODNO VRIJEME – odmor, igre, razgovor i aktivnosti po izboru učenika
  2. UČENJE – pisanje domaće zadaće, ponavljanje i uvježbavanje nastavnog sadržaja
  3. ORGANIZIRANO VRIJEME – stvaralačke radionice, edukativne igre, sportske aktivnosti.

Nastavne metode prilagođene su specifičnom radu u produženom boravku uvažavajući potrebu za slobodnim vremenom učenika, organiziranim vremenom koje ustrojava učiteljica te samostalnim pisanjem zadaća i ponavljanjem nastavnog sadržaja uz nadzor i metodičku intervenciju učiteljice po potrebi, što znači da učenici rade samostalno, ali u svakom trenutku mogu zatražiti i dobiti objašnjenje. Učiteljica nakon pisanja zadaću pregledava te se djetetu pruža mogućnost ispravka pogreške i na taj mu se način jača samopouzdanje. Učenici svakog dana u 13 sati dobivaju ručak.

Produženi boravak sufinancira Općina Maruševec i Varaždinska županija, a roditelji plaćaju mjesečni iznos od 350,00 kn.

Učiteljice u produženom boravku su:

Anamaria Orsag  (matična škola Maruševec)

Matea Krobot (područna škola Greda-Jurketinec)

Antonela Kokotec (područna škola Druškovec).

Dan jabuka u produženom boravku

Autor: Ružica Breški, 23. 10. 2020.

Jabuka je jedna od prvih voćki koju su ljudi uspjeli kultivirati te je tako postala važan dio ljudske prehrane. Poznato je da se svakodnevnim konzumiranjem jabuka može spriječiti pojava mnogih zdravstvenih poteškoća i oboljenja. Zahvaljujući velikom udjelu ugljikohidrata, posebno fruktozi i glukozi, opskrbljuje organizam energijom te  sprječava umor i gubitak koncentracije. Vrlo je učinkovita protiv virusa i bakterija te štiti organizam od prehlade pa nas stoga ne čudi da smo joj posvetili cijeli jedan dan.

Dan jabuka obilježava se 20. listopada, a učenici produženog boravka PŠ Druškovec raznim aktivnostima obilježili su taj važan dan. Razgovarali smo o poslovicama posvećenim jabukama, pričali priče u kojima se spominju jabuke i izmišljali vlastite, brojali jabuke i razvrstavali ih prema bojama i veličini, proučavali jabuku svim osjetilima, igrali štafetne igre, rješavali smo kviz, razmjenjivali omiljene recepte s jelima od jabuka i uređivali pano. Pritom smo se odlično zabavili i naučili puno novih zanimljivosti o veličanstvenoj kraljici voća.

Autor teksta: Valentina Kolenko

« Ožujak 2024 »