ŠAHISTICE IZ DRUŠKOVCA POSTALE PRVAKINJE ŽUPANIJE

Autor: Mihael Vurušić, 19. 2. 2019.

Djevojke iz Druškovca uvjerljivo su slavile na županijskom natjecanju iz šaha. Bez problema svladale su ekipe iz Ivanca, VI. OŠ Varaždin, Novog Marofa i Varaždinskih Toplica. Protivnice iz Ivanca pobijedile su sa uvjerljivih 3.5 : 0.5. Istim rezultatom pobijedile su i predstavnice iz VI. OŠ Varaždin. Nakon toga sa 4 : 0 nadigrale su šahistice iz Novog Marofa i Varaždinskih Toplica.
Djevojke će predstavljati našu županiju na državnom natjecanju u Vinkovcima od 12. do 14. ožujka.
Ekipa Druškovca po pločama: Janja Inkret, Natali Novoselec, Jelena Inkret, Marta Maloić-Surko i Lea Španić

Puno napetije bilo je u kategoriji dječaka. U trileru koji je trajao preko 4 sata za naslov prvaka borilo se osam ekipa. Već nakon prvih kola vidjelo se da će borba biti krajnje neizvjesna. Izdvojile su se ekipe Varaždinskih Toplica, VI. osnovne i PŠ Druškovec. Ove tri ekipe u međusobnim susretima odigrale su 2:2, a sve ostale ekipe uvjerljivo su pobjeđivale.  Nakon dramatične, izjednačene i napete borbe  nakon 7 kola sve tri ekipe imale su po 5 pobjeda i dva neodlučena meča. Sljedeći kriterij bio je ukupan broj osvojenih bodova. Prema tom kriteriju Druškovec i VI. osnovna bili su pola boda ispred Varaždinskih Toplica, ali opet izjednačeni. Sljedeći dodatni kriterij zbunio je sve nas voditelje (pa čak i iskusnog suca). Nakon što smo manje-više svi bili uvjereni da su dečki iz PŠ Druškovec nakon 3 uzastopna druga mjesta na županijskom natjecanju konačno postali prvaci uslijedio je hladan tuš kad je računalo pokazalo da su prvaci učenici iz VI. OŠ Varaždin (svi smo smatrali da je Druškovec bolji od VI. OŠ jer je u međusobnom susretu izvojevao pobjedu na prvoj ploči).
Ostaje malo žaljenja za ponekim slabijim potezom i dekoncentracijom zbog umora i iscrpljenosti, ali dečki zaslužuju velike čestitke za borbenost i snalažljivost u trenucima kad su se dva puta vadili iz poraza. Nažalost odlazak na državno im je opet izmaknuo za mrvicu sportske sreće.
Ekipu dječaka čine: Pavlo Kovaček, Leon Martinčević, Petar Rušec, Luka Kušter i Viktor Kovaček.

REZULTATI DEČKI

REZULATATI DJEVOJKE