U PŠ Druškovec održana Međuopćinska smotra LiDraNo 2019.

Autor: Unknown , 4. 2. 2019.

Na Međuopćinskoj smotri LiDraNo 2019. za Područje Ivanec, održanoj 31. siječnja 2019. u PŠ Druškovec, sudjelovalo je 107 učenika i 24 mentora iz devet lokalnih osnovnih škola u četiri kategorije te su odabrani predstavnici za nastup na županijskoj razini. Našu će školu na Županijskoj smotri predstavljati jedan literarni rad, jedan novinarski rad, jedan pojedinačni scenski nastup i jedan skupni scenski nastup.

U kategoriji literarnog izraza odabrani su Tragovi Eme Lonjak, mentorice Vesne Funde Štefanek (OŠ Franje Serta Bednja, PŠ Josipa Jedvaja, Vrbno);  Puokač Valerije Četrtek, Kniževni Semmy Kuserbanj Debeljak, Lisac i Vragolan Rikarda Mihalinca, mentorice Dubravke Tuđan (OŠ Andrije Kačića Miošića, Donja Voća); Drač Eme Posavce-Kovač, mentorice Valentine Posavec-Kovač (OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog, Ivanec); Priča stare lanterne iz Vukovara Paule Sviben, mentorice Valentine Posavec-Kovač (OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog, Ivanec, PŠ Tina Ujevića, Salinovec); Maks i tmurna noć Lovre Mačeka, mentorice Zdravke Friščić (OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog, Ivanec). Našu školu predstavljat će rad Jesen buo… Lee Tekić, mentorice Sandre Šincek.

U kategoriji novinarskog izraza na županijsku razinu plasirali su se dva rada Hane Husnjak, Invazija giganta te Mašta je moj život, a znati maštati je dar, mentorice Anite Husnjak (OŠ grofa Janka Draškovića, Klenovnik); Od najučenika do najpoduzetnika Vinka Jurena, Nezaboravni vladar modnih pista  Lane Maček, Požar ili posjetitelj - pitanje je sad  Petre Fištrek, Ljubav - glasnija od šuma Darije Vusić, mentorice Nataše Narančić (OŠ Ivana Rangera, Kamenica). Iz naše škole plasirao se rad Dobar čovjek je sretan čovjek Davida Kelemena, mentorice Ljerke Brezovec.

Od pojedinačnih scenskih nastupa Područje Ivanec predstavljat će Petra Blaško sa svojim monologom Marije Jenjić, Premlada za ljubav, mentorice Marine Stolnik (OŠ Grofa Janka Draškovića, Klenovnik); Petar Magaš monologom Ivanke Borovac, Zašto kraljević ne voli princeze, mentorice Sanje Borovečki, (OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog, Ivanec); Maja Maltarić kazivanjem pjesme Lane Bermanec, Varnam ti sa da ljistja vač nabu, mentorice Sanje Latin (OŠ Izidora Poljaka, Višnjica). Predstavnik naše škole bit će Vjeko Hrgarek kazivanjem pjesme Bone Zvonimira Šagija, Zajček, mentorice Ljerke Brezovec.

Od skupnih scenskih nastupa odabrani su: igrokaz Jedna je mačka jela slatkiše Luke Paljetka, mentorice Ankice Belcar (OŠ Andrije Kačića Miošića, Donja Voća); dramsko-scenska igra

Šubi-dubi-dubi, prilagodba igrokaza ,,Mali zloćko˝ Lane Bitenc, mentorice Ivančice Krtanjek (OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog, Ivanec); dramsko-scenska igra De je hiža ze naše rieči, dramatizacija lirskih i proznih tekstova - izbor iz tekstova skupine autora, mentorice Sanje Latin (OŠ Izidora Poljaka, Višnjica). Učenici 6. razreda naše škole, Luka Brežki, Leon Gregar, Iva Hrgarek, Melani Jurgec, Lana Krog, Samanta Novak, Slavko Stolnik, Lucija Štrlek i Ema Vrbanić, će također predstavljati ivanečko područje na županijskoj razini, u dramsko-scenskoj igri Ni med cvetjem ni pravice, autora Miroslava Krleže, mentorice Ljerke Brezovec.

Anica Fatiga