Lino višebojac u našoj školi

Autor: LJERKA BREZOVEC, 29. 10. 2018.

U četvrtak, 25. 10. 2018., u OŠ „Gustav Krklec“ Maruševec stigao je Lino višebojac s Podravkom, Sportskim novostima i Hrvatskim Telekomom i jedan školski dan pretvorio u pravi dječji spektakl.

Dolaskom djece u školu primjećivala se njihova uzbuđenost i radost, zrakom je strujala sreća i zadovoljstvo, nastava je bila skraćena. Odvijao se jedan neobičan i bogat školski dan, djeca su se poslije nastave po hodnicima, u razredima i u školskoj dvorani pripremala za susret s Linom.

I točno u podne u dvoranu prepunu djece istrčao je medvjedić Lino i oduševio djecu – pozdravljao ih, grlio, penjao se na klupice, skakao, prevrtao, plesao...

Ovacijama su dočekali i svoje sportske junake: rukometašice varaždinske Koke, 24-godišnje Suzanu Furjan i Silviju Masnić, djevojčice su jače zapljeskale kad su na parket istrčali rukometaš Vidovca Borna Horenec i juniorski svjetski prvak u streličarstvu Alen Remar.

Kulturno-umjetnički program započeo je scenskim nastupom učenika 6. razreda koji su na svoj osebujan način interpretirali lirsku pjesmu Zvonimira Baloga, Nogom nognimo. Zatim su Luka Kolenko i Danijela Kundija, učenici 8. b razreda, otpjevali Cesaricu Olivera Dragojevića uz pratnju školskog zbora i orkestra. Djeca se nisu gasila i sve su nagrađivala gromoglasnim pljeskom i na kraju uživala u pjesmama i plesu KUD-a Klaruš.

U oštroj konkurenciji za najbolji literarni rad na temu „Svijet po tvom“ izvanredan sastavak napisala je i pročitala učenica 5. b razreda Lea Tekić i zasluženo zaradila poklon vrećicu Podravke i malog Linu.

I konačno je započelo uzbudljivo i zabavno natjecanje 24 učenika, predstavnika viših razreda, koji su mijenjali postaje natječući se individualno u rukometu, nogometu, košarci i atletici.  Uz pomoć sportaša borilo se i za ekipne bodove u potezanju konopa, štafeti uz vođenje lopte i skakanju u vrećama. Na tribini s tristotinjak učenika smijehu, veselju, navijanju i bodrenju nije bilo kraja. Zalelujali su se transparenti s navijačkim porukama: „Svi nas se boje jer igramo najbolje“, napisao je samouvjereni 7. a, a njihovi vršnjaci iz 7.b pozvali su „U boj za razred svoj!“ Navijači iz 6. b ponosili su se s plakatom „Hip, hip hura, 6. b s Linom rastura!“ Niži razredi mahali su s imenima djece koja su ih predstavljala jer i oni su imali svojih 24 predstavnika koji su sudjelovali u ekipnom natjecanju u potezanju konopa, trčanju štafete i skakanju u vrećama.

Na kraju su se popeli na postolje i proglašeni najboljim sportašima Lino višebojca Kaja Mikačić i Teo Hrgarek, učenici 7. b razreda, kojima su uručeni pobjednički pehari i slatki pokloni.

Slatkim poklonima su nagrađeni petaši Vita Patrčević pobijedivši u trčanju rukometašice Suzanu i Silviju i David Korpar koji je bio bolji u pucanju na gol od Borne i Alena.

Slatkim poklon vrećicama nagrađeni su i najvatreniji navijači, 12 djevojčica iz 1. a i b, 5. a i b i 8. b razreda te četiri djevojčice iz 7. a za najbolji transparent.

Lino višebojac sve je oduševio, jednako su uživali i đaci i njihovi učitelji. Ravnatelj škole gospodin Tomislav Vincek istaknuo je kako je zadovoljan što Lino višebojac potiče učenike da se bave sportom, na druženje, na prihvaćanje drugih, ali i da se bore za vlastito mjesto, ono što je važno i neophodno u životu svakog djeteta.

Pozitivnim natjecateljskim duhom bio je zadovoljan i prof. TZK-a Slaven Štefanec koji je sudjelovao u pripremi sportskog dijela natjecanja.

Na kraju su učenice 8. a razreda Nadja Hudek, Lana Peharda i Hana Šobak intervjuirale zanimljive i vedre sportaše koji su nas bodrili, a nekoliko pitanja postavili su i sedmaši.

Dijeljenje pozitivne energije, radoznalost, srčano navijanje i druženje uživo, razvijajući sportske vještine, ali i literarne, glazbene, likovne, plesne, a pritom prihvaćajući različitosti, ono je po čemu će učenici ovaj uzbudljiv dan pamtiti cijeli život.

Slike se nalaze u fotogaleriji.

Intervju i literarni radovi priloženi su ovoj vijesti.

INTERVJU.pdf (173.81 KB)
Literarni_radovi_ucenika.pdf (853.36 KB)