Zaštita od požara

Autor: Verica Herceg, 15. 11. 2017.

Bio ti velik, bio mali ti, s vatrom se nikad nemoj šaliti!“ – govore stihovi našeg poznatog književnika Mladena Kušeca. Je li vatra  uvijek opasna i koje posljedice može uzrokovati vatra koja izmakne kontroli, učili su učenici 2. d razrednog odjela  tijekom gostovanja vatrogasca Marka Korpara, pripadnika Dobrovoljnog vatrogasnog društva Maruševec.

Djeca su vidjela i upoznala  opremu koju ima vatrogasac kada ide gasiti požar. Gospodin  je djecu upoznao s  kakvim se sve poslovima bave vatrogasci, koje vrste požara postoje i čime se može gasiti požar te kako se vježbaju i natječu mali vatrogasci. Bilo je veselo kada su djeca u školskom dvorištu sama  isprobala jednu od natjecateljskih igara malih vatrogasaca. Na kraju su djeca dobila poklon - zanimljivu „vatrogasnu“ bojanku.  I djeca i učiteljica zahvalili su vatrogascu što je sat učenja o zaštiti  od požara bio  poučan  i zanimljiv.

• Bilo nam je lijepo.
  • Naučili smo što čini opremu vatrogasaca.
  • Povezali način gašenja s uzrokom požara.
  • Spoznali ponešto o humanosti vatrogasaca.
  • Neki bi se željeli upisati u vatrogasce - učiti gasiti požar i ići na natjecanja.

« Prosinac 2017 »