Novosti iz PŠ Druškovec

Autor: Tomislav Vincek, MARIJA GRAH, 31. 10. 2017.

Početak školske godine u PŠ Druškovec označili su novi eTwinning projekti iz engleskog jezika, novoopremljena ´pametna´ učionica te mirisi jeseni…

U ponedjeljak, 4.rujna 2017. godine, školsko zvono označilo je još jedan početak nove školske godine. U klupe PŠ Druškovec sjelo je 122 učenika, neki po prvi puta, a drugi već sa ´stažem´.

U školi su se dosad već provele mnoge aktivnosti, a mnoge od njih će se provoditi i dalje- kao npr. humanitarna akcija sakupljanja plastičnih čepova boca s ciljem pomaganja osobama oboljelima od teških bolesti, sakupljanje otpadnih baterija s ciljem očuvanja okoliša od štetnih kemijskih spojeva koje baterije u svom punjenju sadrže. Ove akcije učenicima su poznate otprije i oni u njima rado sudjeluju.

Škola sudjeluje i u pilot projektu e-Škole putem kojeg je u potpunosti opremljena ´pametna učionica´ pa sada učenici mogu dio nastave iskusiti na drugačiji način- radom na tzv. pametnoj ploči ili pak na svojim tabletima, na svojim radnim mjestima.

Od ove godine novost su i e-Dnevnici kojima se svi već prilično dobro služe.

Na početku školske godine, 26. rujna, učenici 7.d razreda obilježili su Europski dan jezika na način da su s učiteljicom engleskog jezika, Marijom Grah, sudjelovali u eTwinning projektu Let´s promote diversity- European Day of Languages koji su osmislile učiteljice Izabela Mielniczek (Poljska) i Chiara Sabatini (Italija). U projektu su sudjelovali učenici i učiteljice 7 europskih zemalja - Španjolska, Grčka, Poljska, Slovačka, Italija, Češka i Hrvatska. Tijekom projekta izrađivali smo razglednice s tekstom na engleskom i materinjem jeziku, videozapis na hrvatskom jeziku, vježbali tzv. jezične prevrtljivce na stranim jezicima, naučili zanimljive činjenice o drugim materinjim jezicima, izradili pano s primljenim razglednicama i, ono najvažnije, organizirali videokonferenciju s vršnjacima u Poljskoj. Tijekom videokonferencije saznali smo više o nastavi u Poljskoj i kako je organizirana, nešto o gradu iz kojeg su se učenici javili, učenici su se predstavili s par rečenica, razgovarali o slobodnom vremenu, glazbi i filmovima koje vole, o web alatima koje koristimo...naravno, videokonferencija je održana na engleskom jeziku, učenici su samostalno vodili program, napisali tekstove, samostalno postavljali i odgovarali na pitanja. Bilo je to jedno predivno i učenicima novo iskustvo. Inače, učenici su i prošle godine surađivali s tom školom na eTwinning projektu Magic mascot.

« Prosinac 2017 »