U PŠ Druškovec održan izbor naj maske

Autor: Tomislav Vincek, 6. 3. 2017.

Lafre sake fele

Veljača je već tradicionalno, osim zaljubljenih, i mjesec maškara. Ove godine Fašnik je pao na sam kraj veljače, a mi smo ga obilježili decentno, primjereno trenutku.

U utorak, 28. veljače, učenici su u školu stigli gotovo neprepoznatljivi, maskirani u najrazličitija stvorenja kojih su se mogli dosjetiti. Spidermani, vještice, duhovi, provalnici, starci i princeze, ali i mnoštvo drugih, svi su oni bezbrižno šetali školskim hodnicima trudeći se uplašiti ili razveseliti, kako tko, nekog od prolaznika.

Maškare su završile odabirom najbolje maske. Svaki razred mogao je nominirati do 5 najboljih, a nakon toga slijedio je odabir maski za finale. U finalu se našlo 6 najboljih od najboljih te su na kraju pobijedili: princeza, starac i provalnik, koji su ujedno bili i nagrađeni slatkim darovima.

Svim mačkarima čestitamo na domišljatosti i trudu te ih pozivamo da ne zaboravljaju ni ostale stare običaje.

* Dodatak: objašnjenje naslova! U naslovu se nalaze stari izrazi našeg kraja: lafra = maska, saka = svaka, fela = vrsta. Mali podsjetnik na domače rieči i na mjesec materinjeg jezika!

« Lipanj 2017 »