BESPLATNI UDŽBENICI

Autor: Brankica Hrgar, 24. 6. 2014.

Dragi roditelji,

obavještavamo vas da je izašao Pravilnik o uvjetima, postupku i načinu ostvarivanja prava na besplatne udžbenike vojnih i civilnih invalida rata i Pravilnik o uvjetima, postupku i načinu ostvarivanja prava na besplatne udžbenike hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji.

Pozivamo vas da se informirate o svojim pravima na sranicama Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Rok: 15. studenoga 2014.

Na temelju članka 57. stavka  4. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (Narodne novine  broj: 174/04, 92/05, 2/07, 107/07, 65/09, 137/09, 146/10, 55/11, 140/12, 33/13 i 148/13) ministar znanosti, obrazovanja i sporta u suradnji s ministrom branitelja donio je Pravilnik o uvjetima, postupku i načinu ostvarivanja prava na besplatne udžbenike hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji.

Korisnike koji na temelju Pravilnika o uvjetima, postupku i načinu ostvarivanja prava na besplatne udžbenike hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji ostvaruju pravo na besplatne udžbenike molimo da rješenje o ostvarivanju prava na besplatne udžbenike izdanog od nadležnog ureda državne uprave u jedinici područne (regionalne) samouprave odnosno nadležnog upravnog tijela Grada Zagreba prema mjestu prebivališta podnositelja zahtjeva, dostave najkasnije do 15. studenoga na adresu:

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta
Služba za kurikulum, udžbenike i standard
Za udžbenike
Donje Svetice 38, 10 000 Zagreb

Uz rješenje o ostvarivanju prava na besplatne udžbenike izdanog od nadležnog ureda državne uprave u jedinici područne (regionalne) samouprave odnosno nadležnog upravnog tijela Grada molimo Vas da dostavite:

a)   Obrazac - podatci za refundaciju troškova udžbenika za učenike osnovne/srednje škole, koji ostvaruju pravo na besplatne udžbenike, kako biste nam omogućili pravovremenu isplatu sredstava korisnicima istih

b)   Izjavu o korištenju prava na besplatne udžbenike tj. da pravo na besplatne udžbenike za tekuću školsku/akademsku godinu korisnik nije ostvario prema drugim propisima.

Molimo korisnike koji ostvaruju pravo na besplatne udžbenike za osnovnu i srednju školu na temelju odluka jedinica područne (regionalne) samouprave (tj. u slučaju kada će lokalna samouprava nabavljati udžbenike za sve učenike u području svoje nadležnosti - npr. Grad Zagreb, Grad Osijek) da ne podnose zahtjeve za ostvarivanje prava na besplatne udžbenike.

« Ožujak 2024 »