Svečano je obilježen Dan škole u Maruševcu

Autor: LJERKA BREZOVEC, 3. 6. 2023.

Svečana priredba povodom Dana škole održana je u četvrtak, 1. lipnja 2023. godine, s početkom u 17.00 sati, u školskoj sportskoj dvorani matične škole Maruševec.

Ove smo godine Dan škole obilježili za sve tri škole odjednom i na istom mjestu, stoga smo zajednički uživali u svetkovini riječi, igre, pjesme i plesa koje su nam pripremili naši učenici, marljivi i nadareni recitatori, glumci, pjevači i plesači zajedno sa svojim učiteljima pod motom stihova:

Zvuče ko žice, mirišu ko cvijeće

Rojevi riječi u govoru tvome…

Vladimir Nazor, Hrvatski jezik

Na početku je programa sve nazočne pozdravio ravnatelj škole gospodin Tomislav Vincek i uručio prigodne nagrade učenicima koji su se tijekom školske godine istakli na različitim natjecanjima.

Kako ljepše započeti neku svečanost nego pjesmom Vela Luka koju je otpjevao združeni zbor Osnovne škole „Gustav Krklec“ Maruševec i dio učenika Područne škole Druškovec uz klavirsku pratnju Leona Kroga, našeg bivšeg učenika, a sadašnjega studenta glazbene umjetnosti. Njihova mentorica je bila učiteljica Marija Brblić Njegovec.

Voditelji su programa bili učenici Veronika Huzjak  i Jan-Luka Deduš iz 8. a razreda.

Jan-Luka Deduš je ponesen ljepotom trenutka, kazivao pjesmu Josipa Pupačića, More.

Naši učenici iz 1. b razreda u scenskoj igri Iz dnevnika Pauline P. ispričali su nam što im je najvažnije u životu, a njih je za nastup pripremala učiteljica Nevenka Jurinjak.

I učenici 2. b razreda, pod vodstvom učiteljice Gordane Daraboš, govorili su s kojim se problemima susreću i kako ih uspješno rješavaju u dramskoj igri Idem i ja! Ne, ti ne!

Mali KUD folkloraša koji nam je došao iz Druškovca, u režiji učiteljice Josipe Polančec Štimec, obradovao nas je svojim pjesmama i plesom.

Učenica petog razreda Kaju Vukalović, koja je ove godine prisustvovala festivalu Djeca pjevaju, izvela je solo izvedbu Vrati se i sve nas razveselila.

Maštovito i uzbudljivo djetinjstvo Gustava Krkleca mogli smo osjetiti u dramskoj igri Drveni bicikl u izvedbi učenika 6. razreda. I neobičnu priču o Dobrom stablu i prijateljstvu ispričali su nam također učenici dramske grupe 6. razreda čija je mentorica Ljerka Brezovec.

Tamara Peharda, učenica 6. razreda i polaznica Orkestra sintisajzera koji vodi učiteljica Marija Brblić Njegovec, predstavila nam je svoje vješto umijeće sviranjem Valcera, Dmitrija Kabalevskog.

Recitalom  Zločesta mama predstavili su se učenici viših razreda iz Druškovca koji su sud o mama prepustili publici, a njih je pripremila vjeroučiteljica Mirjana Matišić.

K nama su u goste došli Rok Podsečki sa svojom plesnom partnericom Nikom Karuza i oduševili nas svojom umjetnošću plesa i pokreta.  Oni su u hrvatskoj reprezentaciji sportskog plesa u kategoriji do 15 godina u disciplini standardnih i latinsko-američkih plesova zauzeli visoko  3. mjesto na državnom prvenstvu i predstavljali Hrvatsku na međunarodnim natjecanjima.

Za sam kraj solistice i zbor Osnovne škole Maruševec uz klavirsku pratnju Leona Kroga, otpjevali su nam pjesmu Shallow. Njih je pripremila učiteljica Marija Brblić Njegovec.

Zahvaljujemo svima koji su svojim dolaskom uljepšali ovaj dan i učinili ga svečanim i toplim.

Autorica teksta: Ljerka Brezovec

Fotografija: Dinko Žagi