KAKO IZGLEDA PRODUŽENI BORAVAK?

Produženi boravak  neobvezan je oblik odgojno-obrazovnog rada namijenjen učenicima razredne nastave. Organizira se neposredno nakon redovne nastave. U našoj školi ove školske godine provodi se u matičnoj školi Maruševec te u obje područne škole: Greda-Jurketinec i Druškovec.

Produženi boravak ima svoje socijalne, odgojne, obrazovne, pedagoške, zdravstvene i umjetničke vrijednosti, a organizira se kroz tri cjeline:

1. SLOBODNO VRIJEME – odmor, igre, razgovor i aktivnosti po izboru učenika
  2. UČENJE – pisanje domaće zadaće, ponavljanje i uvježbavanje nastavnog sadržaja
  3. ORGANIZIRANO VRIJEME – stvaralačke radionice, edukativne igre, sportske aktivnosti.

Nastavne metode prilagođene su specifičnom radu u produženom boravku uvažavajući potrebu za slobodnim vremenom učenika, organiziranim vremenom koje ustrojava učiteljica te samostalnim pisanjem zadaća i ponavljanjem nastavnog sadržaja uz nadzor i metodičku intervenciju učiteljice po potrebi, što znači da učenici rade samostalno, ali u svakom trenutku mogu zatražiti i dobiti objašnjenje. Učiteljica nakon pisanja zadaću pregledava te se djetetu pruža mogućnost ispravka pogreške i na taj mu se način jača samopouzdanje. Učenici svakog dana u 13 sati dobivaju ručak.

Učiteljice u produženom boravku su:

Tea Ribić (matična škola Maruševec)

Anamaria Orsag (područna škola Greda-Jurketinec)

Stella Lončar (područna škola Druškovec).

GODIŠNJI PLAN I PROGRAM RADA
/*** Collapse the mobile menu - WPress Doctor ****/ Skip to content