U znak zahvalnosti i trajnog sjećanja u ponedjeljak, 23. rujna 2024., i u našoj je školi otkriveno spomen-obilježje za poginule branitelje, učenike naše škole.

U prostorijama školske knjižnice u 13,15 sati otkriveno je spomen-obilježje za branitelje poginule u Domovinskom ratu koji su bili učenici naše škole, a to su: Marko Bosak, Juraj Brlenić, Zvonimir Dukarić, Tomislav Fogec, Nedeljko Husnjak i Mario Vrbanec.

Svečanom događaju prisustvovali su članovi obitelji poginulih branitelja, predstavnici Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Ogranka Maruševec, načelnik Općine Maruševec Mario Klapša, ravnatelj škole Tomislav Vincek, učitelji i učenici škole.

Dramsko-recitatorska skupina, pod vodstvom učiteljice Ljerke Brezovec izvela je kratak kulturno-umjetnički scenski program.

U odavanju počasti i zahvalnosti poginulim braniteljima kratkim su se prigodnim govorom nazočnima obratili ravnatelj škole Tomislav Vincek, g. Vrbanec te predstavnici branitelja Josip Buden i Damir Makovec.

Događaj je završio paljenjem svijeće i molitvom kojom je odano poštovanje i zahvalnost ljudima našeg kraja koji su dali živote za svoju domovinu.

/*** Collapse the mobile menu - WPress Doctor ****/ Skip to content