Od 23. do 27. rujna 2024. u našoj je školi održan Europski tjedan jezika – organizirane su aktivnosti i radionice kako bi se obilježio Europski dan jezika koji se tradicionalno obilježava  26. rujna.

Tijekom tjedna, održane su tri radionice koje su sve tematski bile povezane s ovogodišnjom temom – Turskom. Učenici su kroz različite zadatke otkrivali zanimljive činjenice o turskoj kulturi i turskom jeziku te su imali priliku istraživati poveznice između hrvatskog jezika i jezika ove euroazijske zemlje.

Vrhunac projekta bio je završni Kahoot kviz održan u petak, 27. rujna,  gdje su učenici pokazali znanje koje su stekli tijekom tjedna. Sudjelovalo je ukupno 42 učenika, a kviz je bio vrlo napet do samoga kraja.

Pobjedu je odnijela grupa pod nazivom Osmanski Winx koju su činili Antonija, Tea, Tamara, Lorena, Elena i Fran. Pobjednici kviza pokazali su izvanredno znanje i brzinu te su za to i nagrađeni!

Nakon završetka aktivnosti, učenici su uživali u tradicionalnim turskim slasticama – rahat lokumu i baklavi, uz turski čaj, čime je obilježavanje Europskog tjedna jezika u našoj školi završeno u ugodnom i opuštenom ozračju.

Ovaj tjedan bio je prilika za učenike da prošire svoje jezične horizonte i bolje razumiju bogatstvo različitih kultura, što je i glavni cilj Europskog dana jezika.

/*** Collapse the mobile menu - WPress Doctor ****/ Skip to content