Radovi učenika

Ideje koje su mi promijenile život dobila sam čitajući. (Bell Hooks)

Autor: LJERKA BREZOVEC, 2. 7. 2015. 22:28

Čitanje je važno, zanimljivo, stvara zabavu i užitak. Čitajući knjige, možemo putovati u sve dijelove svijeta tehnike, prirode i umjetnosti, u prošlost i budućnost najrazličitijih ljudi. Onaj koji čita barem pola sata na dan, s radošću će osjetiti kako postaje sve pametniji, maštovitiji, jači i bogatiji.

Mnogi učenici tijekom školske godine 2014./2015. „navukli“ su se na čitanje iz užitka pritom  praveći bilješke u svojim dnevnicima čitanja. U dnevnicima čitanja pokazali su svoju kreativnost, ali i poštovanje prema hrvatskom jeziku. U današnje vrijeme kad smo pod pritiskom elektroničke komunikacije i moderne tehnologije, stranih jezika,  strahovito je važno da čuvamo i njegujemo svoj hrvatski jezik. Na stranicama naše škole možete pročitati uzorne učeničke dnevnike čitanja i prezentacije lektirnih djela.

Digitalne slikovnice

Autor: Ružica Breški, LJERKA BREZOVEC, 28. 4. 2015. 21:29

Za pregled pojedine slikovnice kliknite na < Click to view in fullscreen > , a za izlazak na tipku Esc.

Likovni radovi

Autor: Željko Čanžar, 28. 4. 2015. 21:21

Božićne čestitke učenika 5. d razreda

Autor: Kristina Štrlek, 24. 12. 2014. 16:42

34. književni susret „Draga domača rieč“

Autor: LJERKA BREZOVEC, 23. 11. 2014. 18:11

U petak, 14. 11. 2014. godine u amfiteatru Srednje škole Ivanec održao se 34. književni susret Draga domača rieč“ Ivanec 2014. I učenici literarno-novinarske grupe naše škole poslali su svoje pjesničke radove na književni natječaj „Draga domača rieč“ pisane na kajkavskom narječju.

Prezentacija lektirnih djela Vijest ima dokument u privitku

Autor: LJERKA BREZOVEC, 11. 11. 2014. 14:13

Iz priče u priču

I u ovoj školskoj godini u maruševečkoj školi prionulo se realizaciji projekta  Iz priče u priču koji je zamišljen kao korelacija hrvatskoga jezika, povijesti i informatike.

Izvedbeni program sadržavat će i međupredmetne i interdisciplinarne sadržaje građanskog odgoja i obrazovanja.

Iz priče u priču Vijest ima dokument u privitku

Autor: LJERKA BREZOVEC, 9. 7. 2014. 21:19

Iz priče u priču

U Osnovnoj školi „Gustav Krklec“ Maruševec tijekom mjeseca svibnja prionulo se realizaciji projekta  Iz priče u priču  koji je zamišljen kao korelacija hrvatskoga jezika i informatike.

U projektu su sudjelovali učenici petih razreda. Oni su tijekom školske godine čitali obveznu i izbornu lektiru za peti razred te odabrali najdražu pročitanu knjigu. Učenici su stvaralački prepričali omiljenu knjigu ili njezin najdojmljiviji trenutak mijenjajući sadržaj, završetak, osobu, dodajući nove likove, sami sudjelujući u priči ili pišući pismo podrške odabranom književnom  liku prikazujući što oni i lik imaju zajedničko, a u čemu  su potpuno različiti. Neki učenici dramatizirali su Šaljive narodne priče, a zatim napravili vrlo uspješne lutkarske predstave s ručno izrađenim lutkama.

Iz mašte mladih autora rođene su nove priče koje su na satovima informatike napisali u Wordu i pretočili u online umjetnička djela. Većina učenika je i ilustrirala svoju priču koristeći se suvremenom tehnologijom.

Iz priče u priču nastale su njihove prve online priče koje mogu pročitati svi zainteresirani na stranicama naše škole.

Priče 5.a razreda

Priče 5.b razreda

Priče su priložene i u pdf formatu u nastavku obavijesti.

« Srpanj 2017 »