> Boravak

KAKO IZGLEDA PRODUŽENI BORAVAK?

Produženi boravak  neobvezan je oblik odgojno-obrazovnog rada namijenjen učenicima razredne nastave. Organizira se neposredno nakon redovne nastave. U našoj školi ove školske godine provodi se u matičnoj školi Maruševec (26 učenika) te u obje područne škole: Greda-Jurketinec (21 učenika) i Druškovec (21 učenika).

Produženi boravak ima svoje socijalne, odgojne, obrazovne, pedagoške, zdravstvene i umjetničke vrijednosti, a organizira se kroz tri cjeline:

1. SLOBODNO VRIJEME – odmor, igre, razgovor i aktivnosti po izboru učenika
  2. UČENJE – pisanje domaće zadaće, ponavljanje i uvježbavanje nastavnog sadržaja
  3. ORGANIZIRANO VRIJEME – stvaralačke radionice, edukativne igre, sportske aktivnosti.

Nastavne metode prilagođene su specifičnom radu u produženom boravku uvažavajući potrebu za slobodnim vremenom učenika, organiziranim vremenom koje ustrojava učiteljica te samostalnim pisanjem zadaća i ponavljanjem nastavnog sadržaja uz nadzor i metodičku intervenciju učiteljice po potrebi, što znači da učenici rade samostalno, ali u svakom trenutku mogu zatražiti i dobiti objašnjenje. Učiteljica nakon pisanja zadaću pregledava te se djetetu pruža mogućnost ispravka pogreške i na taj mu se način jača samopouzdanje. Učenici svakog dana u 13 sati dobivaju ručak.

Produženi boravak sufinancira Općina Maruševec i Varaždinska županija, a roditelji plaćaju mjesečni iznos od 350,00 kn.

Učiteljice u produženom boravku su:

Anamaria Orsag  (matična škola Maruševec)

Matea Krobot (područna škola Greda-Jurketinec)

Antonela Kokotec (područna škola Druškovec).

Aktivnosti u prvom polugodištu

Autor: Administrator , 13. 2. 2024. 19:26

Iako je prvo polugodište prošlo brzo, učenici u produženom boravku bili su vrlo marljivi. Osim što smo spremno dočekali jesenske dane, kroz likovne i literarne radove obilježili smo važne datume kao što su Dan kravate, Svjetski dan djece te Svjetski dan izumitelja na način da smo zamišljali i opisivali što bismo mi to izumili, slušali i slikali uz klasičnu glazbu, bojali po brojevima, sijali pšenicu te izrađivali ukrase i čestitke u predbožićno vrijeme kako bismo njima iznenadili naše najmilije. Posjetili smo i Kino Ivanec gdje smo pogledali animirani film „Želja“ te prošetali gradskim parkom koji je odisao blagdanskim duhom.

Obzirom da smo našim likovnim radovima prizivali zimu i snježne pahulje, povratkom u školske klupe nakon praznika, isto nam se i ostvarilo. Iako je potrajalo kratko, zimsko vrijeme iskoristili smo za igru na otvorenom, grudanje te pravljenje snjegovića. Sreći nije bilo kraja!

Dio onoga što smo do sada radili, možete vidjeti u nastavku.

Autor teksta: Antonela Kokotec

« Svibanj 2021 »