Mladež Planinarskog kluba Ivanec na Medvednici

Autor: BRANKA VRBANEC, 3. 2. 2020.

U subotu, 1. veljače 2020. Planinarski klub Ivanec organizirao je za svoje mlade planinare izlet na Medvednicu.

Tako su se ponovno našli skupa učenici iz Ivanca, Klenovnika, Kamenice, Maruševca i Višnjice. U pratnji svojih voditelja, učitelja, roditelja i vodiča Planinarskog kluba Ivanec, proveli smo nezaboravan dan na Medvednici. Cilj ovog izleta bio je održavanje kondicije, planinarenje zimi (iako je bilo proljetno vrijeme) i upoznavanje šireg zavičaja.

Koliko su djeca, ali i odrasli, željna kretanja, druženja s vršnjacima i odlaska u prirodu pokazuje podatak da su voditelji s pet škola uspjeli animirati i skupiti oko stotinjak sudionika.

Planinarski klub Ivanec organizirao je autobuse koji su došli po djecu u svako mjesto. Od Šestina je započeo uspon prema Medvednici stazom br. 12. Za otprilike sat vremena stigli smo do utvrde Medvedgrad (579 m). Uslijedio je kratki odmor i fotografiranje. Put je nastavljen prema PD Grafičar na kojem je bio duži odmor, druženje i okrjepa. Nakon odmora  nastavili smo put prema najvišoj točki planine, Sljemenu (1033 m). Vidjeli smo televizijski toranj i skijališta. Nakon kratkog zadržavanja i fotografiranja kao i promatranja malih i velikih skijaša put je nastavljen prema PK Junac. Nakon kratkog odmora uslijedio je put prema Hunjki, zadnjoj točki puta. Dolaskom na Hunjku još smo se malo podružili, okrijepili i ukrcali u svoje autobuse.

Bio je to još jedan dobro organiziran i realiziran planinarski izlet PK Ivanec. Ostvareni su svi ciljevi. Mladi planinari naše škole lijepo su se zabavili te se radujemo sljedećem izletu.

Projekt "Užina za sve II"

Uzina za sve II.pdf

« Kolovoz 2020 »