Sadnjom drveta do ekološke svijesti

Autor: Ružica Breški, 25. 10. 2019.

U sklopu projekta „Recikliraj i profitiraj - obrazovno-informativne aktivnosti o održivom gospodarenju otpadom na području općina Maruševec i Petrijanec“, koji provode općine Maruševec i Petrijanec, učenici i djelatnici Osnovne škole "Gustav Krklec" Maruševec te predstavnici Općine Maruševec uključili su se u nacionalnu akciju „Zasad drvo, ne budi panj“.

Građanska akcija pokrenuta je kako bi mjesta diljem Hrvatske zasadila što više stabala, ozelenila svoje sredine, a pogotovo one urbane te se borila protiv klimatskih promjena. Sadnjom mladih stabla javora koje je nabavila Općina Maruševec, na travnjaku škola u Čalincu, Gredi i Druškovcu naši su učenici pokazali osviještenost o važnosti sadnje stabala te pridonijeli borbi protiv deforestacije i klimatskih promjena.

Općina Maruševec kroz projekt Recikliraj i profitiraj želi podići svijest i razinu razumijevanja javnosti o održivom gospodarenju otpadom, ali i unaprijediti kvalitetu života zajednice kroz zaštitu okoliša.

Autor teksta: Mario Klapša, zamjenik načelnika Općine Maruševec

« Veljača 2020 »