Peti razredi na terenskoj nastavi u Krapini i na Gaveznici

Autor: ANICA FATIGA, 24. 10. 2019.

Učenici petih razreda krenuli su 22. 10. 2019. u pustolovinu upoznavanja naših predaka u Muzeju krapinskih neandertalaca gdje su se iznenadili koliko je zoran prikaz tadašnjih ljudi i njihova načina života, a usto su multimedijalno doživjeli kako je tekao razvoj svemira te samog planeta Zemlje.

Tamo je za njih organizirana i radionica ,,Mali geološki laboratorij˝ gdje su naučili kako prepoznati različite vrste kamenja, a što im je bilo iznimno korisno na sljedećem dijelu terenske nastave.

Poslije Krapine išli su do jedinog sačuvanog fosilnog vulkana u Hrvatskoj i nalazišta poludragog kamena, osobito ahata koji je od poludragog kamenja najzanimljiviji na Gaveznici pokraj Lepoglave. Učenici su razgledavali i proučavali različite vrste stijena i saznali nešto više o geološkoj prošlosti našeg planeta te o pradavnim vulkanima Hrvatskog zagorja. Nakon toga uslijedila je potraga za raznim vrstama kamenja, a koje su mogli ponijeti sa sobom.

Projekt "Užina za sve II"

Uzina za sve II.pdf

« Kolovoz 2020 »