Nikolaustag und Weihnachtsmarkt in Druškovec

Autor: Kristina Štrlek, 9. 12. 2010.

Sveti Nikola i Božićni sajam u Druškovcu

Na Nikolinje, 6. prosinca, u večernjim satima u područnoj školi u Druškovcu održana je priredba učenika 4.-8. razreda koji uče njemački jezik. Priredba je u cijelosti izvedena na njemačkom jeziku, a učenici su se za nju pripremali sa svojim učiteljicama Anicom Banec i Jasenkom Vidić.

Priredba je bila namijenjena sadašnjim i budućim učenicima naše škole, njihovim roditeljima i ostalim zainteresiranima. Željeli smo s publikom podijeliti dio blagdanske atmosfere u zemljama njemačkog govornog područja, koju mi upoznajemo i doživljavamo na satovima njemačkog jezika. Na taj način svi smo nakratko otputovali u te zemlje, u kojima su upravo Nikolinje, Advent i vrijeme Božićnih sajmova najčarobnije doba u godini.

Na kraju priredbe posjetili su nas i gosti iznenađenja – sam Sveti Nikola i njegov pomoćnik Krampus, dijeleći uzvanicima slatkiše i kolače, ali i šibe.

Prije i poslije priredbe održavao se mali Božićni sajam- na prigodno ukrašenom štandu učenici su dijelili svoje radove koje također izrađujemo na satu obrađujući blagdanske teme: privjeske u obliku anđela, čestitke, oznake za čitanje.  Priređena je i mala igraonica za najmlađe, koji su bojali bojanke i slagali slagalice s božićnim motivima, što su također izradili i pripremili vrijedni učenici njemačkog.

Glavne uloge u mjuziklu otpjevali su: Stjepan Kontrec i David Pšak iz 4.d, Antonija Belcar i Dalibor Posavec iz 6.d, Petra Jalšovečki iz 7.d i Karolina Novoselec iz 8.d razreda. Recitacije su izveli Lucija Strugar i Stjepan Kontrec iz 4.d, Tea Želježić i Leonardo Kokotec iz 5.d.

U zboru su, uz navedene učenike, pjevali još i Ena Brlenić i Petar Herceg-Rušec iz 4.d, Stella Kos-Harjač i Maja Brlenić iz 8.d.

Cijeli program usporedno su vodili Stjepan Kontrec (4.d) na njemačkom jeziku i Maja Brlenić (8.d) na hrvatskom jeziku. Gosti iznenađenja bili su Luka Kundija (8.d) kao Sveti Nikola i Leonardo Kokotec (5.d) kao Krampus, a uz štand Božićnog sajma bile su Jelena Kontrec i Valentina Hruškar iz 7.d i Tajana Pavlović, Josipa Posavec i Karolina Brlek iz 8.r.

Trebamo zahvaliti i našem učitelju likovne kulture, Željku Čanžaru, na izradi scenografije, i našem vrijednom domaru Ivici Pađenu na prekrasnom božićnom štandu, a teti Tereziji posebna zahvala što nas nakon svog tog veselog nereda nije „nagradila“ šibom!

Uz pohvalu svim vrijednim sudionicima, nadamo se da smo započeli jednu lijepu tradiciju i pokazali i ljepšu i zabavniju stranu nastave!

Frohe Weihnachten und herrliche Weihnachtszeit!

Sretan i blagoslovljen Božić i božićne blagdane žele Vam

učiteljice njemačkog jezika