Obilježen Mjesec hrvatske knjige

Autor: Kristina Štrlek, 6. 12. 2020.

Što smo radili u Mjesecu hrvatske knjige?

Učenici 2. d razreda sa školskim knjižničarem proučavali su dječje časopise te izrađivali svoje. Uz asistenciju učiteljice, učenici su izložili svoje uratke, novonastale časopise.

Učenici trećih razreda, 3. b, c i d, sa svojim učiteljima i školskim knjižničarem proučavali su lik Šegrta Hlapića. Gledali su igrani film Šegrt Hlapić, uspoređivali ga s romanom Čudnovate zgode šegrta Hlapića Ivane Brlić Mažuranić, a svoje dojmove izrazili su svojim radovima.

Radove 3.d razreda možete vidjeti OVDJE.

Radove 3.c razreda možete vidjeti OVDJE.

U nastavku, klikom na Više, slijedi "desert za kraj", radovi 3.b.

3.b, učiteljice Nevenke Jurinjak,  u akciji:

Snimili smo i video scenskog prikaza Šegrta Hlapića učenika 3. b razreda, a možete ga pogledati OVDJE.

Provedena radionica „Film i priču spoji, za knjižnicu slagalicu osvoji“ odvijala se u sklopu projekta „Knjižničari - promicatelji pismenosti i čitanja“ u organizaciji Knjižničarskog društva Varaždinske županije u suradnji s Varaždinskom županijom.

Slike sa provedene radionice u 3.b možete vidjeti OVDJE.

Dinko Žagi, školski knjižničar

Pod motom ,,Volim lektiru˝ učenici 3. b razrednog odjela pripremili su tematski dan, Hlapićev dan,  za usvajanje i interpretaciju lektirnog djela Čudnovate zgode šegrta Hlapića, Ivane Brlić - Mažuranić.

Istražili su i upoznali  lik i djela naše velike spisateljice, hrvatskog Andersena.

Čitali su odabrane, njima zanimljive ulomke iz dječjeg romana, okarakterizirali likove, pisali pisma i davali savjete negativnim likovima. Uživali su  gledajući igrani film Šegrt Hlapić, a nakon gledanja pronalazili su razlike između djela i filma.

Scenski su prikazali neke događaje i likove iz romana onako kako su ih oni doživjeli.

Kao mali postolarski šegrti izrađivali su obuću, riješili nekoliko matematičkih zadataka koji se odnose na cijenu materijala, rada i cijenu obućarskih proizvoda. Radove 3.b pogledajte na OVOJ poveznici.

Zadovoljni i motivirani za daljnje čitanje lektire, na kraju dana,  pitali su: "Kad ćemo opet imati ovakvu lektiru?"

Nevenka Jurinjak, učiteljica 3.b

« Ožujak 2024 »