Organizacije nastave

Autor: Tomislav Vincek, 16. 9. 2020.

Dragi učenici, poštovani roditelji/skrbnici,

razumijemo vas da niste u potpunosti zadovoljni odabranim modelom izvođenja nastave u višim razredima matične škole. Druga opcija je bila da sva djeca idu u školu, ali pod maskama od 8 do 14 sati. Taj model također ima svojih nedostataka, iskustva učenika iz drugih škola govore nam da im je nepodnošljivo sjediti pod maskama čitavo vrijeme nastave – vruće im je, smeta im, imaju kožnih problema, ne mogu se koncentrirati na nastavu…

Svatko od nas ima svoje mišljenje kako bi moglo biti, ali dužni smo poštivati ograničenja koja su nam propisana, i zbog sebe i zbog drugih. Brojke zaraženih u RH i dalje su visoke, moramo biti oprezni.

I mi bismo, baš kao i vi, da možemo sve raditi normalno, ali dužni smo se pridržavati preporuka. U slučaju da nam jedno dijete bude pozitivno na koronu, čitav razred i članovi njihovih obitelji morali bi u samoizolaciju, a mi bismo snosili krivicu zbog toga.

Bez maski ne mogu biti jer razredni odjeli imaju preveliki broj učenika, a da smo odabrali rad u dvije smjene, bilo bi isto – opet bi razred imao isti broj učenika, dio bi bio na daljinu, a dio u školi, samo u popodnevnoj smjeni. Nemamo idealnog rješenja, samo ovo koje je najmanje loše od ostalih. Kad neka promjena bude moguća, odmah ćemo je uvesti i pronaći lakši model pohađanja nastave.

U očekivanju promjene preporuka i sa željom da izdržimo ovo što moramo, srdačno vas pozdravljam!

Tomislav Vincek, ravnatelj