Osnovna škola "Gustav Krklec" Maruševec

Jedanaestero učenika iz Druškovca nastupilo na Festivalu šaha u Varaždinu

Autor: Mihael Vurušić, 23. 4. 2018.

Za vrijeme proljetnih praznika, 7. travnja 2018., održan je Festival šaha u Prvoj gimnaziji Varaždin. Na Festivalu se natjecao velik broj osnovnoškolaca, ali osim turnira za osnovnu školu organizatori su pripremili i turnir za srednjoškolce, turnir seniora i simultanku s juniorskom prvakinjom Hrvatske.
Našu školu predstavljalo je troje učenika iz nižih razreda i osmero iz viših. Šahisti i šahistice bili su podijeljeni u jakosne skupine. Osmero najboljih u ukupnom poretku iz viših razreda igralo je A turnir, sljedećih osmero igralo je B turnir, a svi ostali natjecali su se u C turniru. Isto tako bilo je i kod nižih razreda.

U najjačem, A turniru viših razreda, natjecalo se čak petero učenika iz Druškovca. Leonardo Petriš osvojio je 3. mjesto, Leona Martinčević 5. mjesto, Silvija Sever 6. mjesto, Petar Rušec 7. mjesto i Pavlo Kovaček 8. mjesto.
U B turniru natjecale su se Janja Inkret (2. mjesto) i Natali Novoselec (4. mjesto).
Na C turniru bilo je 23 igrača, a Luka Kušter osvojio je 9. mjesto.

U kategoriji nižih razreda treba pohvaliti 2. mjesto na B turniru Jelene Inkret.
Osim nje, na C turniru nižih razreda, na kojem je bilo 60 natjecatelja, nastupio je Viktor Kovaček (14. mjesto) i Cerjan Emina (51. mjesto).

Ovo je bio peti turnir koji je igran tijekom ove školske godine. Plasmani na svakom od turnira nose bodove koji se zbrajaju za ukupan poredak. Najboljim šahisticama i šahistima u ukupnom poretku dodijeljeni su pehari.
Pehar za 3. mjesto u ukupnom poretku viših razreda osvojio je Leonardo Petriš (8.d razred). Silvija Sever u ukupnom poretku bila je 5., ali je osvojila pehar za najbolju šahisticu turnira. Posebno treba istaknuti i pohvaliti da među prvih 10 u ukupnom poretku čak 6 šahista dolazi iz Druškovca!
Ukupni poredak viših razreda:

U kategoriji nižih razreda pohvalio bih Jelenu Inkret koja je osvojila pehar za najbolju djevojčicu. U ukupnom poretku bila je na 10. mjestu, ali treba spomenuti da je ona igrala samo 4 turnira.

Detaljnije izvješće i fotografije možete pronaći na web stranici:

Tijekom godine Druškovčani su osvojili mnoštvo medalja (pa i poneki pehar). Nadajmo se da će tako nastaviti i sljedeće godine. 😊