4. PUŽ održan u PŠ Druškovec

Autor: Mihael Vurušić, 15. 3. 2018.

U petak 9.3.2018 u Druškovcu je održan šahovski turnir za učenike osnovnih škola Varaždinske županije, tzv. PUŽ.

Ovo je bio četvrti od planiranih 5 turnira tijekom školske godine 2017./2018. Na turniru je sudjelovalo rekordnih 128 učenika nižih i viših razreda.

78 učenika nižih razreda, na temelju uspjeha u dosadašnjim turnirima, bilo je podijeljeno u tri jakosne skupine. Na A turniru sudjelovalo je 8 najboljih iz prva tri održana turnira i oni su igrali svaki sa svakim. Na B turniru natjecalo se sljedećih 8 iz ukupnog poretka po istom principu. Svi ostali prisutni učenici igrali su C turnir na kojem se igralo 7 kola.

U konkurenciji nižih razreda treba pohvaliti Jelenu Inkret, koja je sudjelovala na B turniru i osvojila 6. mjesto.

U konkurenciji viših razreda iz PŠ Druškovec natjecalo se čak 15 učenika i učenica. Rezultati su bili iznad svih očekivanja. Na A turniru (među osam najboljih u ukupnom poretku) imali smo 4 predstavnika. Leonardo Petriš osvojio je svoju prvu medalju – 3. mjesto. Leon Martinčević, Silvija Sever i Janja Inkret osvojili su 4., 6. i 7. mjesto.

B turnir osvojio je Petar Rušec (5. razred!), a slijede ga Pavlo Kovaček na 2., Natali Novoselec na 4. i Emilio Herceg na 5. mjestu. Petar i Pavlo su se prvim i drugim mjestom kvalificirali za A turnir na završnom festivalu šaha koji će se održati u Varaždinu.

Najveće iznenađenje priredila je Marta Maloić-Surko (6.d razred) koja je osvojila C turnir na kojem se natjecalo 34 igrača i igračice. Osim Marte, koja je ovim rezultatom izborila nastup na B turniru na završnici, na ovom turniru dobro su se snašli Ivan Pečić,  4. mjesto (njemu je ovo prvi turnir), te Luka Kušter i Petar Putarek (svi iz 5. d razreda).

Čestitam i svim ostalim šahisticama i šahistima koji su nastupili na turniru i želim im puno uspjeha u daljnjim natjecanjima.

Detaljni rezultati mogu se pronaći na stranici:    http://sah-mladost.hr/4puz2018/

Djelić atmosfere s turnira možete vidjeti ovdje:

Korijeni učenja su gorki,
ali plodovi su slatki.