Brošura za roditelje - "Intervju s roditeljima - odgovori koje je dobro znati"

Autor: Brankica Štrlek, 9. 2. 2018.

Poštovani,

u listopadu 2017.godine, u organizaciji Ureda za suzbijenje zlouporabe droga održan je godišnji sastanak Radne skupine za Sustav ranog upozoravanja u slučaju pojave novih psihoaktivnih tvari u Hrvatskoj. Na godišnjem sastanku predstavljen je nacrt brošure namijenjene  informiranju roditelja o novim psihoaktivnim tvarima ( novim drogama ), te je usuglašena konačna verzija brošure " Intervju s roditeljima - odgovori koje je dobro znati" koju vam donosimo u nastavku.

Zbog rastuće dostupnosti proizvoda koji sadrže nove psihoaktivne tvari te visokih rizika koji se povezuju s njihovom konzumacijom, svrha predmetne brošure je informirati roditelje o toj pojavi. U njoj će roditelji naći osnovne informacije o tome što su nove psihoaktivne tvari (nove droge), u kakvim se oblicima pojavljuju, gdje se mogu nabaviti, koji su učinci i štetne zdravstvene posljedice konzumacije novih droga te kako prepoznati trovanje novim psihoaktivnim tvarima. Također, u brošuri su navedeni savjeti za roditelje kako na vrijeme uočiti i spriječiti problem vezan uz konzumaciju novih psihoaktivnih tvari, odnosno kako razgovarati s djetetom o novim drogama i štetnim posljedicama njihove konzumacije.

Brosura_za_roditelje.pdf (3.62 MB)

Korijeni učenja su gorki,