Uspješan nastup na Međuopćinskoj smotri LiDraNo 2018.

Autor: Brankica Štrlek, 26. 1. 2018.

Uspješni i veseli učenici naše škole odmjerili su svoju kreativnost, umijeće govorenja i pisanja na Međuopćinskoj smotri LiDraNo 2018. i svoje umijeće pokazali pred mnogobrojnom publikom, ali i članovima prosudbenih povjerenstava koji su ih predložili za županijsku smotru.

U Područnoj školi Tina Ujevića u Salinovcu održana je ovogodišnja smotra literarnog, novinarskog i dramsko-scenskog stvaralaštva za ivanečko područje koja se održala 22. siječnja 2018. Na smotri je predstavljeno: 36 literarnih radova, 6 samostalnih novinarskih radova, 7 pojedinačnih scenskih nastupa i 6 skupnih scenskih nastupa.

Naši učenici bili su uspješni u svim kategorijama (literarnom, dramsko- scenskom izrazu i kazivanju poezije) i predloženi za višu razinu natjecanja. Za županijsku smotru predložen je literarni rad  Grdu vrieme Borne Kroga, učenika 7. razreda, mentorice Ljerke Brezovec.

Silno smo ponosni na nastup Silvije Radelić, učenice 7. razreda, koja je pjesmu Dobriše Cesarića Slap kazivala i na romskom jeziku te se plasirala na županijsko natjecanje.

Za nastup na županijskoj smotri u skupnoj scenskoj kategoriji izborili su se učenici petog razreda Iva Hrgarek, Melani Jurgec, Lucija Štrlek, Ema Vrbanić, Niko Borak, Natan Grabar, Leon Gregar, Vjeko Hrgarek i Slavko Stolnik svojom dramskom igrom I opet jedna mačka i jedan miš Luke Paljetka koju će izvesti 15. veljače u Hrvatskom narodnom kazalištu u Varaždinu. Njihova mentorica je Ljerka Brezovec.

Dragi LiDraNovci, čestitamo!

Korijeni učenja su gorki,