Šahovski turnir u Varaždinu

Autor: Mihael Vurušić, 23. 10. 2015.

Prvo mjesto u umnoj igri

U utorak, 20. listopada 2015. g., u varaždinskoj Areni održano je županijsko ekipno natjecanje u šahu.

Ove godine županijsko natjecanje je uranilo i to se odrazilo na broj ekipa koje su sudjelovale. Ipak, PŠ Druškovec imala je svoje predstavnike u kategoriji dječaka i djevojčica.

U kategoriji učenica, ekipa u kojoj su igrale Izidora Posavec Kovač (6.d), Silvija Sever (6.d), Jelena Inkret (2.d) i Natali Novoselec (5.d) uvjerljivo je osvojila 1. mjesto. Naše učenice su bez velikih problema uspjele obraniti naslov prvakinja od prošle godine. Nadigrale su svoje protivnice iz Novog Marofa i Kamenice, a posebno treba naglasiti da su bile jako uvjerljive te da nijedna od njih nije izgubila niti jednu partiju!

S lijeve strane stola redom igraju: Natali Novoselec, Jelena Inkret, Silvija Sever i Izidora Posavec Kovač.

Čestitke županijskim prvakinjama koje su, osim obrane naslova, stekle pravo sudjelovanja na regionalnom natjecanju u šahu. Sljedećeg polugodišta ekipa će probati izboriti nastup na državnom natjecanju. Sretno!

U kategoriji dječaka nastupilo je pet ekipa iz naše županije. Druškovčani su ostvarili do sada najbolji rezultat i stigli do 2. mjesta. Bolja od njih bila je samo ekipa iz Varaždinskih Toplica. Ekipi učenika pomogla je i Janja Inkret koja je u zadnji čas zamijenila bolesnog Davida te je svojim pobjedama i dobrom igrom ekipi osigurala 2. mjesto. Doprvaci županije igrali su u sastavu: Ivan Inkret (8.d), Janja Inkret (4.d), Pavlo Kovaček (4.d) i Leon Martinčević (4.d). Natjecanje je propustio David Posavec Kovač (8.d).

S desne strane stola igraju Leon Martinčević, Pavlo Kovaček, Janja Inkret i Ivan Inkret.

Doprvaci županije – čestitke na osvojenom srebru i puno uspjeha sljedeće godine. Vrijeme je da smijenite OŠ Varaždinske Toplice s prvog mjesta smiley.

« Ožujak 2024 »