Sjajan uspjeh učenika engleskog jezika na međunarodnom natjecanju Willkommen

Autor: Jasenka Vidić, 8. 7. 2021.

Početkom srpnja, već nakon završetka nastave, u našu školu stigle su sjajne vijesti o uspjehu naših učenika na međunarodnom natjecanju Willkommen! Natjecanje se organizira za učenike engleskog kao prvog stranog jezika (od 3. godine učenja) i njemačkog i francuskog kao drugog stranog jezika.

Sudjelujući 3. godinu zaredom, učenici naše škole ostvarili su dosad najbolji uspjeh: čak 4 prva mjesta (zlatne medalje), 2 druga mjesta (srebrne medalje) i jedno 3. mjesto (brončanu medalju). Od ukupno 21 učenika koji su se ove godine prijavili na natjecanje, 7 ih je osvojilo medalju!

Pa evo imena prvaka po razredima:

4. razredi: Maja Hanžek, 4.c

5. razredi: Borna Možanić, 5.b

6. razredi: Dorian Halamek, 6.d

7. razredi: Renato Hum, 7.d

Uz njih, 2. mjesto osvojili su Jelena Štrlek (3.c) u kategoriji 3. razreda i Fran Kumrić (4.c) u kategoriji 4. razreda, a 3. mjesto u 4. razredu pripalo je Loreni Sekačić, također iz 4.c.

Ove godine sudjelovalo je 6 zemalja (uz Hrvatsku, tu su i Srbija, Bosna i Hercegovina, Crna gora, Sjeverna Makedonija i Hong Kong), a iz Hrvatske je bilo malo više od 100 natjecatelja (iz 3. i 8. razreda po 7 natjecatelja, a najviše iz 5. razreda, ukupno 33).

Svi prijavljeni učenici pokazali su u prvom redu hrabrost da se okušaju u ovakvom tipu natjecanja, a uz to i zavidno znanje, te im od srca čestitamo! Učenici koji su osvojili prva mjesta plasirali su se i u drugi krug natjecanja koji će se održati 25. i 26. rujna 2021. godine. Navijamo i dalje za vas i želimo vam što bolji uspjeh u finalnom krugu!

Detaljni popis učenika po razredima možete vidjeti u priloženom dokumentu.

Još jednom, čestitke svim natjecateljima i sretno i uspješno finalistima u daljnjem natjecanju!

Rezultati_po_razredima.doc (363.00 KB)

« Ožujak 2024 »